Wiosna Riders & Bikes oraz Rajd rowerowo-motocyklowo-pieszy 2023

XIV Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Adwokatów WIOSNA RIDERS
XII Ogólnopolski Rajd Rowerowy Adwokatów WIOSNA BIKES
i XXI rajd rowerowo-motocyklowo-pieszy Izby Adwokackiej w Lublinie

Szanowni
Koleżanki i Koledzy Adwokaci
i aplikanci adwokaccy!

Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie, Dziekan ORA w Lublinie, adwokat Bartosz Przeciechowski, adwokat Stanisław Estreich – Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA, Klub Motocyklowy Adwokatury Polskiej i Organizatorzy – adwokat Małgorzata Banach – Komandor Rajdu i adwokat Paweł Suskiewicz – Komandor Rajdu, serdecznie zapraszają do Kazimierza Dolnego nad Wisłą od 8 do 11 czerwca 2023 roku do udziału w:

– XIV Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym Adwokatów WIOSNA RIDERS

– XII Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowym Adwokatów WIOSNA BIKES

– XXI Rajdzie rowerowo-motocyklowo-pieszym Izby Adwokackiej w Lublinie

Tego roku będzie nas gościł Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, który dysponuje dobrze wyposażonymi, komfortowymi dwu i trzyosobowymi pokojami. Gospodarze gwarantują atmosferę szczerej gościnności, gdzie każdy Rajdowiec znajdzie chwilę wytchnienia.

Zakwaterowanie do poszczególnych pokoi będzie dokonywane tylko przez organizatorów w zależności od terminów i ilości zgłoszonych uczestników. Decydować będzie kolejność zgłoszeń wraz z opłatą.

Zgłoszenia wraz z dokonanymi wpłatami należy przesłać Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie na adres: [email protected].

W razie pytań prosimy o kontakt z Komandorami Rajdu tj. adwokat Małgorzatą Banach tel. 600-340-275 i adwokatem Pawłem Suskiewiczem tel.: 728-828-995.

Informujemy Państwa, że koszt uczestnictwa w imprezie wynegocjowany specjalnie dla naszej grupy, mimo znacznego od dwóch lat wzrostu cen, obejmujący 3 noclegi we wspomnianym wyżej hotelu ze wspaniałą lokalizacją, ze śniadaniami w formie bufetu, wynosi 850 zł od osoby i zawiera także:

– dwie kolacje grillowe z udziałem DJa,

– uroczysty bal Dziekańsko-Komandorski z udziałem DJa,

– ubezpieczenie NNW,

– udział w szkoleniu zawodowym,

– upominki rajdowe,

– poczęstunek i atrakcje na trasach rajdu, w tym degustacja win polskich w Winnicy Wieczorków Winny Zakątek w Rzeczycy k. Kazimierza Dolnego,

– zwiedzanie Kazimierza Dolnego z przewodnikiem w sobotę.

Wpłatę należy dokonać na konto Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie
nr 49 8689 0007 7000 4528 2000 0010 z dopiskiem „Kazimierz 2023” do dnia 26 maja 2023 roku.

Szczegółowa tematyka szkolenia podana będzie w późniejszym terminie.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 pkt wymaganych regulaminem NRA.

Gospodarze Rajdu i szkolenia zawodowego gwarantują uczestnikom piękne krajobrazy, miły i przyjazny klimat, odpowiedni standard, znakomite warunki do odpoczynku, aktywnego wypoczynku i uprawiania innych sportów niż kolarstwo, a nadto udział w atrakcyjnym szkoleniu zawodowym. Kazimierz Dolny to tętniące życiem, piękne miasteczko – pełne galerii, kafejek, ogródków kawiarnianych i restauracji ulokowanych w klimatycznych miejscach.

W tych trudnych czasach kwestia konsolidacji naszego samorządu zawodowego nabiera szczególnego znaczenia. Należy podkreślić, iż takie wydarzenia wybitnie służą pełnej integracji środowiska adwokackiego, są polem wymiany poglądów i doświadczeń poszczególnych adwokatów i aplikantów adwokackich oraz wspaniale łączą funkcję edukacyjną z rekreacyjno-sportową.

Przebieg poszczególnych odcinków i tras rowerowych, motocyklowych lub pieszych może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i szczegółowo będzie przedstawiony przy inauguracji rajdu.

Organizatorzy proponują dodatkowo przejazd grupy rowerowej z Lublina do Kazimierza Dolnego w czwartek 8 czerwca 2023 roku /Boże Ciało/ o godz. 11. Prosimy o zaznaczenie tego dla osób chętnych w formularzy zgłoszenia, gdyż musi zostać zorganizowany transport bagaży tych uczestników z Lublina do Kazimierza Dolnego.

Serdecznie zapraszamy!

Adw. Stanisław Estreich

Adw. Bartosz Przeciechowski

Do pobrania:

PROGRAM

Wiosna Riders&Bikes 2023”:

  1. dnia 8 czerwca 2023 roku (czwartek) „Boże Ciało”

od godz. 13:00 przybywanie uczestników rajdu i seminarium,

godz. 19:30 kolacja przy grillu w ogródku hotelowym /patio wewnętrznym/ lub w hotelu – tradycyjnie mile widziane oryginalne i regionalne smakołyki serwowane przez uczestników (np. oscypki, inne sery, wędliny, śledzie, smalce, ogórki małosolne, piróg gryczany, ciasta i inne specjały, w tym nalewki)

2. dnia 9 czerwca 2023 roku (piątek)

godz. 8:00 śniadanie

godz. 9:00 wykład

godz. 10:00 odprawa:

– wyjazd na trasę rowerową,

– wyjście grupy pieszej z przewodnikiem,

– wyjazd grupy motocyklowej,

ok. godz. 13:30 przybycie wszystkich grup do Winnicy Wieczorków Winny Zakątek w Rzeczycy i poczęstunek,

godz. 17:00 przypuszczalne przybycie do hotelu,

godz.: 20:00 Bal Dziekańsko-Komandorski

3. dnia 10 czerwca 2023 roku (sobota)

godz. 8:00 śniadanie

godz. 10:00 odprawa:

– wyjazd na trasę rowerową,

– wyjście grupy pieszej na zwiedzanie Kazimierza Dolnego z przewodnikiem,

– wyjazd grupy motocyklowej,

godz. 17:00 przypuszczalne przybycie do hotelu,

godz. 19:30 kolacja grillowa w ogródku hotelowym /patio wewnętrznym/

4. dnia 11 czerwca 2023 roku (niedziela)

godz. 8:00 śniadanie

godz. 9:00 odprawa i wyjazd na trasę rowerową dla osób chętnych,

godz. 13:00 przypuszczalne przybycie do hotelu

godz. 14:00 pożegnanie uczestników.

Udostępnij:

Podobne informacje w kategorii:

Władza - Młodzież - Adwokat. Matura z praw człowieka

W dniu 12 maja 2023 roku odbyło się wydarzenie organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie wraz z Miastem Lublin Europejską Stolicą Młodzieży oraz Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” pod patronatem prezydenta Lublina dr Krzysztofa Żuka „Władza - Młodzież - Adwokat. Matura z praw człowieka”.

Głównym punktem wydarzenia był seans filmu „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie reportażu Cezarego Łazarewicza, opowiadający historię Grzegorza Przemyka bezprawnie zatrzymanego i brutalnie pobitego przez trzech milicjantów 12 maja 1983 roku w Warszawie w komisariacie Milicji Obywatelskiej przy ul. Jezuickiej 1/3. Grzegorz Przemyk po powrocie do domu zaczął odczuwać bardzo silne bóle w rejonie brzusznym. Karetka zabrała go do szpitala. Zmarł po dwóch dniach od pobicia w wyniku ciężkich urazów jamy brzusznej, 3 dni przed swoimi 19 urodzinami.

Grzegorz Przemyk był w trakcie zdawania egzaminu maturalnego stąd nieprzypadkowo wybrany termin naszego wydarzenia, w trakcie którego po projekcji filmu odbyła się dyskusja.

Gośćmi byli adw. Ewa Milewska-Celińska – pełnomocnik w procesie o zabójstwo Grzegorza Przemyka, a także przedstawicielka najmłodszego pokolenia Adwokatury adw. Aleksandra Kursa - broniąca zatrzymanych podczas demonstracji w latach 2020-2021.

Dyskusja ta dotyczyła odpowiedzi na pytanie czy 40 lat po śmierci Grzegorza Przemyka możemy stwierdzić, czy jako społeczeństwo zdajemy maturę z praw człowieka. Próbowaliśmy również znaleźć odpowiedź na pytanie czy szanowane są prawa człowieka i wolności obywatelskie wkraczającej w dorosłość młodzieży, roli władz publicznych i granic ingerencji państwa w prawa i wolności obywatelskie, a także roli adwokatury stojącej na straży praworządności.

Adw. Ewa Milewska-Celińska opowiedziała o przebiegu procesów, które odbywały się w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka, o tym w jak skandaliczny i bezprawny sposób przeprowadzane było postępowanie przygotowawcze, jak wyglądała praca sądu, który musiał zmierzyć się z nieprawidłowo gromadzonymi dowodami, prokurator oskarżającej - a de facto broniącej oskarżonych funkcjonariuszy milicji.

Mogliśmy również usłyszeć wspomnienia Pani Mecenas dotyczące tego jaki przebieg miało postępowanie na przestrzeni lat - w trakcie, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Z uwagi na umorzenie postępowania doszliśmy również i my do wniosku, że przedawnienie tej sprawy było klęską polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Dyskusja była o tyle ciekawe, że mogliśmy, mając przed oczami sceny z filmu, porównać je do obecnych czasów: zatrzymań oraz przesłuchań osób, które wyszły na ulice manifestując swoje poglądy. O warunkach w jakich odbywały się przesłuchania w 2020 , 2021 roku opowiadała adw. Aleksandra Kursa. Niestety nadal da się zauważyć wiele mankamentów i nieprawidłowości, co skłania do spostrzeżenia, że władzy bardzo trudno oprzeć się pokusom nadużyć. Tym bardziej Adwokatura powinna bronić praw i wolności obywatelskie zapisanych w Ustawie Zasadniczej RP i nie możemy być „uznani za śmiesznych z tym machaniem konstytucją” jak wyraził się generał Kiszczak w filmie.

W dyskusji również aktywnie uczestniczyli widzowie, którzy mieli możliwość zadawania pytań choćby dotyczących metodologi pracy pani mecenas Ewy Milewskiej - Celińskiej przy sprawie śmierci Przemyka oraz zabierania głosu np. adw. Tomasz Przeciechowski obrońca w procesach politycznych opowiedział o naciskach ze strony władzy na adwokatów zaangażowanych w tę sprawę - adw. Macieja Bednarkiewicza, w 1984 roku tymczasowo aresztowanego za rzekome udzielanie pomocy dezerterowi oraz presji jakiej doświadczył adw. Władysław Siła-Nowicki.

W wydarzeniu brała udział młodzież ze szkół ponadpodstawowych, studenci prawa oraz przedstawiciele środowisk prawniczych w tym oczywiście adwokaci.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Miasta Lublin.

Udostępnij: