Święto Narodowe Polskie 2020

Szanowni Państwo!
Koleżanki i Koledzy! Członkowie Izby Adwokackiej w Lublinie!

Zbliża się 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości, z okazji którego corocznie, poczynając od 1981 roku gromadziliśmy się przy pomniku Legionistów na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Białej w Lublinie, aby czcić pamięć o tych „Z których trudu i znoju powstała Polska by żyć”. Obecna sytuacja uniemożliwia spotkanie, w którym naszą obecnością, wysłuchaniem żywego słowa i oddaniem honorów, moglibyśmy podtrzymać tę tradycję. Jedynie w wąskim gronie Prezydium ORA w przeddzień święta złożymy kwiaty przy Pomniku Legionistów.

Wyrażając szacunek i wdzięczność tym, którzy położyli życie za wolność i niepodległość Polski pamiętamy, że wśród nich byli adwokaci i aplikanci adwokaccy. Uczestniczyli oni nie tylko w odzyskaniu państwowości, ale także później, gdy przyszła potrzeba oddali się pracy w jej zorganizowaniu i umocnieniu.

Wolność jest dobrem, które nie jest dane raz na zawsze. Jak mówił Święty Jan Paweł II wolność jest darem zadanym, o który trzeba dbać na co dzień.

Dlatego sięgając myślą wstecz, ku Bohaterom tamtej wolności w tych niełatwych przecież chwilach, bądźmy razem z nadzieją na lepszą przyszłość!

Z koleżeńskimi pozdrowieniami

Dziekan
Okręgowej Rady Adwokackiej
w Lublinie
adw. Stanisław Estreich

Udostępnij:

Podobne informacje w kategorii: