Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Sport / XL Mistrzostwa Adwokatury w Tenisie Ziemnym - relacja i wyniki

XL Mistrzostwa Adwokatury w Tenisie Ziemnym - relacja i wyniki

Środa, 06 06 2018, 08:24

W dniach 30.05-2.06.2018 r. odbyły się w Lublinie jubileuszowe XL Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie, na które przyjechali uczestnicy z Krakowa, Bielska-Białej, Łodzi, Kielc, Ciechanowa, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Gdańska, Sopotu, Olsztyna, Bydgoszczy, Warszawy, Siedlec i Lublina. Gościliśmy zawodników wszystkich kategorii, a wśród nich dwóch zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich czterdziestu edycjach Mistrzostw - Panów Antoniego Zakrzewskiego, który inicjował ten Turniej w roku 1978 oraz Wiktora Kołakowskiego.

W fantastycznej atmosferze rywalizacji zawodnicy rozegrali kilkadziesiąt meczy na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego w kategoriach Open, 35+, 45+, 55+, 65+, debel oraz mikst. Odbył się także Turniej rodzinny, w którym rywalizowali również członkowie rodziny nie będący adwokatami. Przepiękna, słoneczna pogoda sprzyjała integracji i rywalizacji. Jedynie poorane burze, które wystąpiły w sobotę, zmusiły organizatorów do rozegrania meczy półfinałowych i finałowych na hali. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe statuetki oraz medale specjalnie wykonane na jubileuszowy Turniej.

W czwartkowy wieczór uczestnicy Mistrzostw mieli okazję spotkać się na grillu i wysłuchać koncertu wyśmienitych młodych muzyków z Lublina, którzy uraczyli zebranych standardami muzyki rock i pop. W piątek wieczorem mieliśmy natomiast okazję delektować się panoramą Lublina z 11 piętra tarasu widokowego hotelu Victoria, degustacją wina oraz zabawą Wine Cassino przeprowadzoną przez partnera Mistrzostw firmę Villa Win. Wieczór umilili nam Ewa Szlachcic i Piotr Bogutyn, którzy zagrali przeuroczy koncert w klimacie smooth jazz i pop.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej przemiłej imprezy. Szczególne podziękowania, dla Ksawerego Zaborskiego i Marka Oratowskiego z Lubelskiego Klubu Tenisowego za sprawne i niezwykle profesjonalne przeprowadzenie tenisowej strony Turnieju.

adw. Krzysztof Sokołowski

Wyniki Mistrzostw w formacie .pdf

Szukaj na stronie