Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Sport / Wielkie Bieganie Palestry i Jej Przyjaciół

Wielkie Bieganie Palestry i Jej Przyjaciół

Wtorek, 13 02 2018, 08:24

Wielkie Bieganie Palestry i Jej Przyjaciół „O Puchar Dziekanów”

W niedzielę 11 lutego w bajecznej scenerii  tomaszowskiej Siwej Doliny na perfekcyjnie przygotowanych trasach odbyły się zawody adwokatów i ich przyjaciół  w biegach narciarskich na dystansach 3 km (dla kobiet i dzieci) oraz 6 km (dla mężczyzn).


W poszczególnych grupach wiekowych najlepsze czasy osiągnęli adwokaci: Agata Jakieła ze Stalowej Woli, Paweł Surmacz z Rzeszowa, Andrzej Leszczak z Rzeszowa i Cezary Lipko z Zamościa.

Z doskonałej strony zaprezentowały się przedstawicielki młodego pokolenia, skądinąd utytułowane już  alpejki i reprezentantki Lublina , panie Olga Krzyżanowska i Agata Pelak, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Wśród zaproszonych gości najlepsze rezultaty osiągnęli Maria i Maciej Stolarzowie z Lublina oraz student IV roku prawa, mieszkaniec Tomaszowa Karol Mróz, który uzyskał  generalnie  najlepszy  czas biegu.

W najbardziej prestiżowej klasyfikacji OPEN adwokatów i aplikantów (co wiązało się z prawem do przytulenia największych pucharów) triumfatorami  zostali adwokaci Agata Jakieła oraz Cezary Lipko.

O poziomie rywalizacji w tej klasyfikacji niech świadczy fakt ,iż drugi czas uzyskany na dystansie 6 km przez adwokata Piotra Jasiejko, reprezentanta palestry tomaszowskiej , był gorszy od najlepszego  o …1 sekundę.

Patronami zawodów byli Dziekani ORA w Lublinie i w Rzeszowie.

Impreza ta wpisywała się w cykl spotkań sportowo-turystycznych samorządu adwokackiego organizowanych  w ramach obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Uczestnicy  niedzielnych zawodów  byli  pod ogromnym wrażeniem uroków roztoczańskiej  Siwej Doliny oraz modelowo przeprowadzonych zawodów.

Zdjęcia oraz bliższe dane o wynikach, czasach i uczestnikach znajdą Państwo na stronie Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego (www.lozn.org.pl).

Piotr Jasiejko i Cezary Lipko

Zdjęcie: Lubelski Okręgowy Związek Narciarski (www.lozn.org.pl)

Szukaj na stronie