Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Doskonalenie zawodowe / Szkolenie we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka - Europejskie standardy dostępu do obrońcy

Szkolenie we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka - Europejskie standardy dostępu do obrońcy

Czwartek, 15 03 2018, 16:45

Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka zapraszają na szkolenie dotyczące europejskich standardów dostępu do obrońcy.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie ORA w Lublinie przy Alejach Racławickich 8 w dniu 28 marca 2018 roku w godzinach 15.00-18.00.

Jest ono skierowane do sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych oraz policjantów.

Szkolenie będzie się składało z 2 części - w pierwszej zostaną zaprezentowane standardy dostępu do obrońcy w postępowaniu karnym wynikające z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w zakresie art. 6 ust. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. W drugiej przeanalizowane zostaną normy wynikające z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/48/UE z dnia 22 października 2013 r. w sprawie dostępu do adwokata w postępowaniu karnym i w postępowaniu dotyczącym europejskiego nakazu aresztowania oraz w sprawie prawa do poinformowania osoby trzeciej o pozbawieniu wolności i prawa do porozumiewania się z osobami trzecimi i organami konsularnymi w czasie pozbawienia wolności.


Szukaj na stronie