Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Sport / Sprawozdanie z Okuninki

Sprawozdanie z Okuninki

Wtorek, 27 06 2017, 08:12

Szanowni
Koleżanki i Koledzy Adwokaci i Aplikanci

 

W dniach od 15 do 18 czerwca 2017 roku odbyło się szkolenie adwokackie połączone z X Ogólnopolskim i XVIII Izby Adwokackiej w Lublinie rajdem rowerowo-motocyklowo-pieszym „Okuninka 2017”.


W tym roku gościliśmy w Okunince nad Jeziorem Białym, które jest jednym z największych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Woda tutaj jest bardzo czysta.


Znakomite usytuowanie i niepowtarzalny mikroklimat sprawiły, że uczestnicy naszego rajdu spędzili tu niezapomniane chwile. W trakcie naszego spotkania zwiedziliśmy Włodawę – miasto trzech kultur i religii, z barokowym zespołem kościelno-klasztornym z XVIII w., cerkwią prawosławną z XIX w. oraz dawnym zespołem synagogalnym z XVIII w. oraz Czworobokiem – miejscem pojedynku Wołodyjowskiego z Bohunem, teren byłego obozu zagłady i Izbę Pamięci w Sobiborze, a także wiele ciekawie przyrodniczo miejsc z rezerwatem unikalnego żółwia błotnego włącznie.


W spotkaniu udział wzięła rekordowa ilość 110 uczestników, w tym członkowie Naczelnej Rady Adwokackiej w osobach adwokata Władysława Finiewicza i adwokata Stanisława Estreicha Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA, adwokata Stanisława Kłysa, adwokat Justyny Mazur, adwokata Andrzeja Kozielskiego, a także liczni adwokaci Izb Adwokackich w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Opolu, Łodzi, Poznaniu i Częstochowie.


Pogoda w przeważającej części dopisała, a najtwardsi uczestnicy rajdu rowerowego pokonali łącznie ponad 200 km. Motocykliści pokonali wiele ciekawych i edukacyjnych tras, a najbardziej wytrwali uczestnicy grupy pieszej pokonali nawet 30 km na trasach rajdu.


Szczególne podziękowania należą się adw. Stanisławowi Estreichowi za pomoc i wsparcie w organizacji naszego adwokackiego spotkania.


Należy podkreślić, iż takie wydarzenia służą pełnej integracji środowiska adwokackiego, są polem wymiany poglądów i doświadczeń poszczególnych adwokatów i aplikantów adwokackich oraz wspaniale łączą funkcję edukacyjną z rekreacyjno-sportową. W tym roku w panelu szkoleniowym poruszaliśmy tematykę tzw. „dopalaczy” jako nowego, bardzo groźnego zjawiska oraz kwestię biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii w postępowaniu cywilnym pod opieką niezawodnych prof. Małgorzaty Kłys i adw. Stanisława Kłysa.


Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie wielu pokoleń adwokatów służące integracji naszego środowiska.


adw. Paweł Suskiewicz, Komandor Rajdu


Szukaj na stronie