Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Sport / Relacja ze szkolenia motocyklowego

Relacja ze szkolenia motocyklowego

Wtorek, 16 05 2017, 08:18

W dniu 29 kwietnia 2017 roku na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie od godziny 8.30 odbyło się szkolenie dla prawników motocyklistów z zakresu bezpiecznej jazdy jednośladem.


Pogoda wskazywała na to, że szkolenie odbędzie się w zakresie pływania kajakiem, lecz sobotni poranek okazał się suchy i bezwietrzny. Ciemne chmury na niebie zapowiadały opady, ale tego dnia nie spadła na tor ani jedna kropla deszczu, co pozwoliło na odbycie całego szkolenia nie tylko teoretycznego z zakresu bezpiecznego poruszania się jednośladem, ale też i praktycznego - na torze.


Zaproszenie na szkolenie spotkało się z dużym odzewem, oprócz Lublinian przyjechali do nas goście z Warszawy i Rzeszowa zarówno adwokaci jak i przedstawiciele innych zawodów prawniczych.


Ćwiczona była bezpieczna jazda po torze, odbywały się próby jazdy po okręgu, hamowania awaryjnego, omijania przeszkód, wykonywania manewrów na niskiej prędkości.


W przerwie zmęczeni uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz posilić ciepłą pizzą. Była również możliwość przetestowania motocykli BMW, które zapewnił sponsor imprezy z czego uczestnicy skrzętnie korzystali.


Szkolenie trwało do godziny 13, pod czujnym okiem instruktorów, ale też i dzielnie jeżdżącego Dziekana ORA w Lublinie adw. Stanisława Estreicha, po czym wymęczeni, ale i radośni uczestnicy udali się do domów całkowicie suchymi ulicami Lublina.


Serdeczne podziękowania za organizację szkolenia dla ORA Lublin, Klubu Motocyklowego Moto-Sekcja, Pana Artura Lisa oraz BMW Best Auto sp. z o.o.


adw. Maciej Chorągiewicz
członek
Okręgowej Rady Adwokackiej
w Lublinie


Szukaj na stronie