Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Sport / Relacja z XI Ogólnopolskiego i XIX Izby Adwokackiej w Lublinie Rajdu Rowerowo – Motocyklowo – Pieszego „Zamość 2018”

Relacja z XI Ogólnopolskiego i XIX Izby Adwokackiej w Lublinie Rajdu Rowerowo – Motocyklowo – Pieszego „Zamość 2018”

Wtorek, 19 06 2018, 07:11

Relacja z XI Ogólnopolskiego i XIX Izby Adwokackiej w Lublinie Rajdu Rowerowo – Motocyklowo – Pieszego „Zamość 2018”

W dniach od 31 maja do 3 czerwca bieżącego roku odbył się XI Ogólnopolski i XIX Izby Adwokackiej w Lublinie Rajd Rowerowo – Motocyklowo – Pieszy „Zamość 2018”.

W tym szczególnym roku, 100-lecia Adwokatury Polskiej, gościliśmy w Zamościu, perle renesansu i wizytówce Roztocza. Zamość za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta  zwany jest „Padwą Północy” lub  „miastem arkad”.

Znakomite usytuowanie Hotelu „Zamojski” i niepowtarzalny klimat miasta sprawiły, że Uczestnicy naszego Rajdu spędzili tu niezapomniane chwile. Hotel położony jest przy Rynku Wielkim zachowanym od czasu założenia miasta tj. od 1580 roku w oryginalnym układzie urbanistycznym o wymiarach 100 na 100 metrów z ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi. W trakcie naszego spotkania zwiedziliśmy oczywiście Zamość pod okiem profesjonalnego przewodnika, ale także wiele ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc na Roztoczu, włącznie z pokonaniem tzw. szlaku walk partyzanckich z Kosobud do Bondyrza. Część trasy pokonaliśmy płynąc kajakami z Obroczy do urokliwego Zwierzyńca.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt powołania w trakcie Rajdu Klubu Rowerowego Adwokatury Polskiej. Akt założycielski podpisano i ogłoszono w dn. 31 maja 2018 r. na  Rynku Starego Miasta. Dokument  sygnowali Adwokaci założyciele w osobach: Andrzeja Kozielskiego, Pawła Surmacza i Cezarego Lipko. Dokonano też wyboru władz Klubu i przyjęto jego Regulamin. Prezesem Zarządu został adw. Cezary Lipko z Izby lubelskiej, sekretarzem adw. Paweł Surmacz z Izby rzeszowskiej, zaś skarbnikiem adw. Sławomir Stolarz z Izby lubelskiej. Uroczystości dokumentowała lokalna telewizja oraz przedstawiciele prasy.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 70 Uczestników, adwokatów i aplikantów adwokackich z: Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Olsztyna, Bydgoszczy, Torunia, Łodzi, Częstochowy i Lublina.

Pogoda znakomicie dopisała, najtwardsi Uczestnicy grupy rowerowej przejechali łącznie ponad 200 km, a najbardziej wytrwali Uczestnicy grupy pieszej pokonali nawet 20 km na trasach Rajdu.

Szczególne podziękowania należą się adw. Stanisławowi Estreichowi, Dziekanowi ORA w Lublinie oraz Przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA za pomoc i wsparcie w organizacji naszego adwokackiego spotkania.

Należy podkreślić, iż takie wydarzenia wybitnie służą  integracji środowiska adwokackiego, są polem wymiany poglądów i doświadczeń adwokatów i aplikantów adwokackich oraz wspaniale łączą funkcje edukacyjną z rekreacyjno-sportową.

adw. Paweł Suskiewicz
Komandor Rajdu

Szukaj na stronie