Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Ogólne / Piąta edycja Tygodnia Konstytucyjnego - 4-8 czerwca 2018 roku

Piąta edycja Tygodnia Konstytucyjnego - 4-8 czerwca 2018 roku

Środa, 09 05 2018, 14:33

W imieniu Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy zapraszamy do udziału w 5 edycji Tygodnia Konstytucyjnego, który planowany jest w tym roku w dniach 4-8 czerwca 2018.

W IV edycji programu udział wzięło około 44 000 uczniów i uczennic z prawie 400 szkół oraz blisko 600 prawników.

Ideą Tygodnia Konstytucyjnego jest pokazanie młodzieży, jak istotny wpływ na codzienne życie każdego z nas ma Konstytucja. Dodatkowo, prawnicy uczą także o roli sądów powszechnych w stosowaniu prawa, przy uwzględnieniu nadrzędnej roli Konstytucji. W tej edycji tematem przewodnim przygotowanych materiałów dydaktycznych jest znaczenie wyborów i samorządności. Nadzór merytoryczny nad materiałami sprawuje prof. Marcin Matczak. Tydzień Konstytucyjny odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adama Bodnara.

Tydzień Konstytucyjny rozszerza swój zasięg – do udziału w akcji zapraszamy szkoły oraz organizacje działające lokalnie, domy kultury czy biblioteki. Jeśli znacie Państwo takie miejsca, zachęćcie je do udziału!

Formularz zgłoszeniowy dla prawników:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSerrWdkysLs--d-JLveaxAptPafPb5m2Z0jRiQ496N4GxbB-A/viewform

Więcej informacji: http://stowarzyszenieholda.pl/v-edycja-tygodnia-konstytucyjnego-4-8-czerwca-2018/

Z poważaniem,
Bartosz Przeciechowski
adwokat


Szukaj na stronie