Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Ogólne / Obecność to największy dar dla bliźniego

Obecność to największy dar dla bliźniego

Czwartek, 25 01 2018, 12:03

W dniu 11 stycznia 2018 r. zgodnie z tradycją lat ubiegłych adwokaci Izby lubelskiej zgromadzili się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia noworoczne.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ks. abp. Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Miłym gościem był też nestor Adwokatury adw. Mieczysław Bielski, liczący lat 91, który na nasze spotkanie przyjechał z Parczewa. Występ  dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej podkreślił świąteczną atmosferę spotkania. Młodzi artyści zaprezentowali kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2018 Roku złożył adw. Stanisław Estreich, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

Abp Stanisław Budzik podzielił się ze zgromadzonymi refleksją odnośnie relacji międzyludzkich, słowo „prezent”, które jest w tym okresie często używane, w wielu językach oznacza obecność. I to właśnie obecność jest największym darem, który możemy ofiarować bliźniemu.

Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie najlepsze życzenia na 2018 rok.

Szukaj na stronie