Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Doskonalenie zawodowe / Konferencja szkoleniowa Izby Adwokackiej w Lublinie

Konferencja szkoleniowa Izby Adwokackiej w Lublinie

Poniedziałek, 30 08 2010, 14:18

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie oraz Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej mam zaszczyt zaprosić Koleżanki i Kolegów Adwokatów do uczestnictwa w dorocznej konferencji, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym od 15. do 17. października 2010. Tym razem spotkamy się w innym miejscu - w Domu Dziennikarza (DPT SDP) przy ul. Małachowskiego 17, posiadającym lepszy niż poprzednie miejsce standard, wyposażonym w wygodną salę konferencyjną.

Październikowe spotkanie, w pełnym jesiennych barw Kazimierzu Dolnym, wpisało się na trwałe w kalendarzu wydarzeń adwokackich. Tegoroczna konferencja, podobnie jak i poprzednie, w programie merytorycznym połączy aktualności z zakresu prawa karnego, cywilistyki i prawa administracyjnego (wykłady Panów Sędziów: SSN Jarosława Matrasa, SSN w st. sp. Tadeusza Żyznowskiego, SNSA Jacka Chlebnego, prezesa WSA w Warszawie, prof. dra. hab. Andrzeja Jakubeckiego, prodziekana Wydziału Prawa UMCS) z zagadnieniami praw człowieka, tradycyjnie podejmowanymi w programie kazimierskiego sympozjum. Problematyka ochrony praw człowieka obecna będzie w wystąpieniu Sędziego T. Żyznowskiego, który przedstawi rozważania stanowiące przyczynek do dyskusji nad bezpośrednim stosowaniem Konstytucji w cywilistyce („Po co adwokatowi Konstytucja?”), w wykładzie Pana Sędziego TK Wojciecha Hermelińskiego („Adwokat obrońcą konstytucyjnych praw i wolności”), Pani dr hab. Barbary Nity z UJ („Wznowienie postępowania propter decreta – wznowienie ze względu na orzeczenie organu międzynarodowego”) oraz w wystąpieniu Pana Sędziego J. Chlebnego („Postępowanie w sprawie nadania statusu uchodźcy”).

Kazimierskim spotkaniom adwokackim towarzyszy zawsze strawa duchowa. W tym roku absolutny hit – koncert w Kościele Farnym na sławnych, bodajże najstarszych i należących do najlepszych Polsce organach z 1620 roku, w wykonaniu Adama Załęskiego: wybitnego muzyka – wykonawcy muzyki dawnej, ucznia prof. Joachima Grubicha, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, wyższych szkół muzycznych w Lubece i Hamburgu, laureata Międzynarodowego Konkursu Organowego im. F. Nowowiejskiego, pracownika naukowego Instytutu Muzykologii KUL. Dla niektórych będzie może niespodzianką wyjaśnienie, że Kolega Adam Załęski jest praktykującym adwokatem – członkiem Izby Lubelskiej.

Zapraszając do przyjazdu do Kazimierza, pragnę zauważyć, że uczestnictwo w konferencji, z uwagi na jej zakres tematyczny i czasowy, uczyni zadość wypełnieniu rocznego obowiązku doskonalenia zawodowego, stosownie do § 6 Uchwały NRA z 25. marca 2006 Nr 39/2006 w sprawie Regulaminu doskonalenia zawodowego adwokatów, o doznaniach i przyjemnościach ze wspólnego spędzenia czasu - nie wspominając.

Do zobaczenia w Kazimierzu.

 

adw. Piotr Sendecki
Dziekan ORA w Lublinie
Przewodniczący Komisji Praw Człowieka

Do pobrania:

Do pobrania:

1. Zaproszenie na konferencję w formatach .doc i .pdf

2. Formularz zgłoszenia uczestnictwa w formatach .doc i .pdf


Szukaj na stronie