Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Doskonalenie zawodowe / Konferencja szkoleniowa Izby Adwokackiej w Lublinie

Konferencja szkoleniowa Izby Adwokackiej w Lublinie

Piątek, 09 09 2011, 14:20

Konferencja szkoleniowa Izby Adwokackiej w Lublinie
Kazimierz Dolny – 14-16. października 2011 roku

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie mam zaszczyt zaprosić Koleżanki i Kolegów Adwokatów do uczestnictwa w dorocznej konferencji, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w dniach 14–16. października 2011 roku. Tak, jak w ubiegłym roku spotkamy się w Domu Dziennikarza przy ul. Juliusza Małachowskiego 17.

Październikowe szkolenia, odbywające się w pełnym jesiennych barw Kazimierzu Dolnym, wpisały się na trwale do kalendarza wydarzeń adwokackich. Program tegorocznej konferencji ogniskować się będzie wokół zagadnienia błędu medycznego, którego konsekwencje rozpatrywane będą w aspektach cywilistycznym, karnistycznym i medycznym. Omówione też zostaną wchodzące w życie zmiany zawarte w ustawie z 28. kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, wprowadzające m.in. nową instytucję – wojewódzką komisję do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Dla zaspokojenia potrzeby bieżącego kształcenia wygłoszone też zostaną wykłady na temat zmian w postępowaniu cywilnym oraz zagadnień związanych z dochodzeniem odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszne stosowanie środków izolacyjnych.

W tym roku, oprócz wykładowców znanych nam z poprzednich lat – SSN Jarosława Matrasa i SSO Piotra Jakubca będziemy gościć specjalistów z Wrocławia: prof. dr hab. Elwirę Marszałkowską-Krześ (UWr.), adw. Sławomira Krzesia, dr Izabelę Gil (UWr.) oraz dra Piotra Gila (UWr.). Gościem specjalnym będzie prof. zw. dr hab.n.med. Włodzimierz Baranowski (Kierownik Kliniki Ginekologii Szpitala MSWiA i biegły sądowy) oraz przedstawiciele Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zapraszając do Kazimierza pragnę zauważyć, że uczestnictwo w konferencji, z uwagi na jej zakres tematyczny i czasowy, uczyni zadość wypełnieniu rocznego obowiązku doskonalenia zawodowego, stosownie do § 6 Uchwały NRA z 25. marca 2006 Nr 39/2006 w sprawie Regulaminu doskonalenia zawodowego adwokatów, o doznaniach i przyjemnościach ze wspólnego spędzenia czasu – nie wspominając.

adw. Piotr Sendecki
Dziekan ORA w Lublinie

Do pobrania:
1. Zaproszenie na konferencję wraz z programem w formatach .pdf i .doc.
2. Formularz zgłoszeniowy w formatach .pdf i .doc.


Szukaj na stronie