Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Ogólne / Komunikat Sekretarza ORA

Komunikat Sekretarza ORA

Wtorek, 24 04 2018, 17:45

Szanowni Państwo
Adwokaci
Izby Adwokackiej w Lublinie

W związku z zapytaniami Koleżanek i Kolegów o zasady imiennego wskazywania przez ORA  adwokatów do konkretnych spraw w ramach przyznawanej przez sądy pomocy prawnej z urzędu, ORA informuje co następuje.

Zasadą postępowania w tym przedmiocie jest wskazywanie poszczególnych  adwokatów według kolejności wpływu postanowień sądów, odnotowanej w dzienniku korespondencji i alfabetycznej kolejności adwokatów na listach sporządzonych według siedzib wykonywania zawodu. Kolejność  ta nie jest zasadniczo związana z
przedmiotem spraw, chociaż na wyraźne żądanie poszczególnych adwokatów nie są oni wskazywani w pewnego rodzaju sprawach lub nie są wskazywani w ogóle jako pełnomocnicy czy też  kuratorzy z urzędu.

Wskazanie konkretnego adwokata na pełnomocnika poza tak ustaloną kolejnością następuje jedynie na wyraźną, zawartą w piśmie sugestię sądu, podyktowaną względami procesowymi lub żądaniem strony.

Lublin 23.04.2018 r.adw.

dr Krzysztof Kukuryk
Sekretarz
Okręgowej Rady Adwokackiej
w Lublinie

Szukaj na stronie